Co byste měli vědět, než se rozhodnete pro gelové nehty?

Gelové nehty jsou v dnešní době velmi populární. Víc než kdy v minulosti je na ženy kladen obzvlášť velký důraz z pohledu péče o vzhled a krásu. Od každé ženy se očekává, že bude dbát o svůj zevnějšek, bude chodit pěkně oblékaná, bude mít upravený make-up, účes i nehty. Z pozice zaměstnané ženy či matky, která pečuje o své děti je to občas skoro až nadlický úkol. Proto je potřeba si umět poradit pomocí nejrůznějších fíglů, které ušetří čas. 

Mezi jeden takový fígl patří i gelové nehty. Některé ženy ví, že se jedná o jednoduchý způsob, jak si udržet nehty pevné, upravené a popřípadě dlouhé, přestože ruce denně namáčíme ve vodě, vaříme nebo se staráme o zahrádku. Některé ženy se naopak bojí zničení svých nehtů lepidlem, a proto raději volí přirozenost za cenu času, který nad úpravou nehtů strávíme. Tento článek slouží pro zájemkyně, které o gelových nehtech uvažují a sbírají nejrůznější informace, než se pro ně rozhodnou.

Jak dlouho vydrží gelové nehty

Právě odpověď na tuto otázku mnohé ženy přesvědčí, aby si gelové nehty nechali udělat. Protože představa toho, že na své nehty nebudete muset “sáhnout” přibližně jeden měsíc se líbí snad každému. Ano je to tak. Gelové nehty vám opravdu vydrží 3-4 týdny bez jakéhokoliv zásahu. 

Ženy si nechávají gelové nehty udělat ze dvou důvodů: 

  1. chtějí gelové nehty na konkrétní událost (svatba, ples, Halloween, Valentýn apod),
  2. chtějí zpevnit a upravit své přírodní nehty, aby se o ně nemusely starat a zůstaly jim upravené po delší dobu.

Z toho vyplývá, že i gelové nehty mohou působit přirozeně a nenápadně. Ne za každou cenu musíte mít dlouhé „drápy” ve výrazných barvách. Mnoho žen si nechává krátké nehty, které si zpevní pomocí gel laku či nalepením umělých typů. Následně zvolí jemné barvy v odstínech růžové či béžové a nikdo na první pohled ani nemusí poznat, že nemáte své nehty.

Jak probíhá nehtová modeláž

Jak jsme zmínili v předchozím odstavci, gelové nehty mohou být vytvořeny s nebo bez použití umělých typů. Pokud tedy máte své nehty pěkné a dlouhé, můžete je pouze zpevnit pomocí gel laku. A když toužíte po delších nehtech, lze pomocí speciálních šablon a gel laku svoje nehty prodloužit. Vyhnete se tak lepidlu, což je většinou hlavní důvod, proč mnoho žen gelové nehty zásadně odmítá.

Ale pojďme se vrátit k tomu, jak na samotnou modeláž umělých nehtů. Prvním krokem je očištění a úprava svých vlastních nehtů. Nehty si tedy nejprve odlakujte, vyčistěte dezinfekcí a zapravte kůžičku. V případě že bude potřeba pomocí pilníku či nůžek své nehty zkraťte, pokud budete lepit umělé typy, je potřeba zpilovat i celou plochu nehtu, aby lepidlo lépe drželo. Jakmile nalepíte umělé nehty, můžete se vrhnout na první vrstvu podkladového gelu. Tato první vrstva slouží k modelaci a vyrovnání a vytvrzuje se pomocí UV nebo LED lampy na nehty. Pokud se vám gel špatně zapeče, nelekněte se. Jednoduše nerovnosti zapilujte a můžete pokračovat. Následně přichází na řadu buď barevné či průhledné zakončovací gelové laky, které se rovněž zapékají v lampě. Nakonec naneste poslední vrstvu, která nehtům dodá konečný efekt (lesk, třpyt apod.) a opět ji nechte vytvrdit v lampě. 

Jak odstranit gel lak

Gel lak v žádném případě neslupujte ani nestrhávejte. Hrozí zatrhnutí nehtu, a to je věc více než bolestivá. Gelové nehty můžete odstranit pomocí brusky na nehty či pilníku, ovšem druhou variantou by vám to trvalo dlouho. Další možností je alobalový zábal, při kterém vezmete odličovací tampony či vatu namočenou v odlakovači a přiložíte k nehtu. Následně upevníte alobalem a necháte působit cca 15-20 minut. Poté vám nehty půjdou krásně dolů.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *