5 tipů na praktické dárky pro zaměstnance

Vánoce se blíží a personální oddělení má plno práce s vymýšlením a nákupem dárků pro své zaměstnance a klienty. Každý rok se firmy rozdělí na dva tábory a jdou buď originální cestou netypického dárku a nebo zvolí klasiku, která potěší každého. Vždy je důležité si uvědomit, že Vánoce nejsou pouze o darech, a proto se zbytečně nestresujte. Pokud byste však ocenili trochu inspirace, přečtěte si tento článek, ve kterém vám poradíme.

Co je potřeba si ujasnit?

Dárky se vám vždy budou vymýšlet lépe, když si dopředu stanovíte základní informace o tom, jak by měly vypadat. Především byste měli přemýšlet nad odpověďmi na otázky jako:

  • O kolik dárků se jedná?
  • Jaká je maximální cena za jeden dárek?
  • Budu dávat všem zaměstnancům stejný dárek nebo budu věnovat každému jiný dárek?
  • Budu rozlišovat dárky podle pracovních pozic a postavení?

Jakmile budete mít odpověď na tyto otázky, budou se vám dárky vybírat hned o něco lépe. Obecně jakákoliv specifikace je dobrá a vítaná, a proto se nebojte nastavit si jasné hranice. Paradoxně pak dokážete být mnohem kreativnější. Pojďme si tedy konečně uvést jednotlivé tipy na dárky pro zaměstnance, které potěší. 

Tričko s potiskem / mikina s potiskem

Když se rozhodnete pro oblečení s potiskem, zvládnete být kreativní, můžete darovat každému originální dárek a většinou se vlezete do rozpočtu. Nemusíte se vůbec zastavovat u loga vaší firmy. Můžete vybrat téma typické pro vaši profesi nebo využít některý z „inside jokes”, což znamená vnitřní, soukromý vtip. Pokud chcete být individuálnější, můžete každému vytvořit tričko s potiskem, které se bude týkat koníčků jednotlivců. Tak jim dokážete, že se o ně zajímáte a respektujete, co dělají ve volném čase.

Hrnek s potiskem

Co je jedna z věcí, kterou má v práci snad úplně každý zaměstnanec? No přece hrnek. Většina lidí si do kanceláře, do prodejny, do skladu, do auta nosí vždy svůj hrnek, ze kterého pijí kávu nebo čaj. Pokud chcete obdarovat všechny podobně, můžete nechat vyrobit hrnky s potiskem, na kterém může být vaše týmová fotka. Každý hrnek pak můžete personalizovat jménem zaměstnance.

Dárkové poukazy

Pokud nechcete bojovat s pocitem, že zaměstnanci dárek zahodí do skříně, můžete jim darovat to, co opravdu potřebují. Ale jak zjistit, co každý zaměstnanec potřebuje? Můžete zvolit cestu dárkového poukazu. Pokud nemáte vůbec ponětí, co by jednotlivec potřeboval, můžete mu pořídit poukaz do některého z velkých e-shopů nebo obchodních domů, kde prodávají prakticky všechno. Pokud však opět chcete, aby byl dárek trochu individuálnější, můžete jim pořídit poukaz na nákup elektroniky, nábytku, kosmetiky, sportovního oblečení apod. Můžete tak opět reagovat na jejich záliby nebo na aktuální situaci, kterou právě prožívají (stěhování, narození miminka apod).

Koš plný dobrého jídla a pití

Zde asi není moc, co vymýšlet. Jídlo a pití má rád každý. Navíc se jedná o praktický dárek, který se vždy spotřebuje. Každému můžete vytvořit košík, krabici nebo bednu plnou pochutin jako jsou klobásy, sýry, ořechy a dobrého pití jako je kvalitní víno, dobrá kořalka, či oblíbený nealkoholický nápoj (čaj, káva). Pokud chcete být originální, můžete vsadit na potraviny, které jsou specifické pro jednotlivou kuchyni (např. italská, francouzská, thajská).

Zážitek

Pokud chcete zaměstnance obdarovat netradičně, můžete jim darovat zážitek. U tohoto typu dárku můžete popustit uzdu fantazii a darovat jim cokoliv. Můžete jim zajistit adrenalinový zážitek typu bungee jump nebo tandemový skok. Další skvělou volbou bude kultura, což můžete zařídit vstupenkami do divadla, na operu nebo třeba do kina. Další možností, jak zaměstnancům darovat zážitek mohou být:

  • jazykový kurz, 
  • masáž,
  • kosmetika,
  • wellness,
  • permanentky do fitness centra, na plavecký bazén,
  • pár dní dovolené navíc.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *