Jak se sbalit do příručního zavazadla?

Máme po Vánocích a my se pomalu ale jistě můžete těšit na dovolené u moře nebo jiných zahraničních destinacích. Pokud nejste zrovna typ na čtrnáctidenní vyvalování na pláži, možná vás očarovalo cestování pouze s příručním zavazadlem. Říkáte si, že byste se v životě do malého batůžku nebo kufříku nezvládli na několik dní sbalit? Pak je právě tento článek pro vás. 

Jak velké zavazadlo si do letadla vzít?

Cestování letadlem je podmíněno několika důležitými pravidly. Většina z nich se týkají veliksoti a nosnosti zavazadel a povolených či naopak zakázaných položek, které lze na palubě přepravovat. V první řadě je tedy důležité znát rozměrová a váhová omezení vaší letecké společnosti. Každá letecká společnost má svá vlastní pravidla, takže než začnete balit, nezapomeňte se informovat u svého dopravce. To vám pomůže určit maximální velikost a hmotnost příručního zavazadla a ujistit se, že nepřevážíte nic příliš velkého nebo těžkého.

Jak se sbalit tak, abyste nic nezapomněli?

Jakmile znáte velikostní a hmotnostní omezení, je čas začít balit. Klíčem k balení příručního zavazadla je co největší organizovanost. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je použití rychlouzavíracích sáčků. Tyto praktické pytlíky vám pomohou udržet oblečení a další věci uspořádané a zaberou méně místa. Také usnadňují hledání toho, co potřebujete, když se přehrabujete v zavazadle.

Tipy, které vám pomohou sbalit vše, co potřebujete

Dalším tipem, jak maximalizovat volný prostor, je srolovat oblečení namísto jeho skládání. Rolování oblečení vám pomůže vměstnat více věcí na co nejmenší plochu a zabrání pomačkání. Při balení začněte nejprve s těžšími věcmi, jako jsou boty a džíny, a pak doplňte mezery lehčími věcmi, jako jsou trička, šortky apod.

Kromě oblečení si nezapomeňte zabalit i další věci, které budete během letu potřebovat, například knihu, cestovní polštář, sluchátka a malou tašku nebo kabelku na pas, palubní vstupenku a další nezbytnosti. Nezapomeňte si zabalit všechny tekutiny do nádobek o hmotnosti nejvýše 3,4 unce a vložit je do průhledného uzavíratelného plastového sáčku. Tím zajistíte, že bez problémů projdou bezpečnostní kontrolou.

Do příručního zavazadla je také dobré si vzít náhradní oblečení pro případ, že by se vaše odbavené zavazadlo ztratilo nebo mělo zpoždění. Budete tak mít co na sebe a nezůstanete uvězněni v pyžamu.

Nakonec si nezapomeňte vzít vše, co nebudete během letu potřebovat, například notebook, nabíječku na telefon a další elektronická zařízení. Tyto předměty by měly být umístěny v odbaveném zavazadle, protože v kabině letadla nemusí být povoleny.

Shrnuto a podtrženo, balení příručního zavazadla může být trochu náročné, ale s trochou plánování a organizace můžete z příručního zavazadla vytěžit maximum a zajistit si vše potřebné pro pohodlný let bez stresu. Nezapomeňte si zkontrolovat velikostní a váhová omezení vaší letecké společnosti, používat balicí kostky nebo kompresní pytle, srolovat oblečení, zabalit si to nejdůležitější a dávat pozor na tekutiny. Šťastné cestování!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *