Jak vybrat matraci pro miminko

Kvalitní matrace je potřeba v jakémkoliv věku. Miminka však spánkem tráví mnohonásobně více času než dospělí jedinci, a proto je výběr matrace pro miminka obzvlášť důležitý. Paradoxem však je, že jim mnoho lidí moc pozornosti nevěnuje. Pojďme si přečíst, jak vybrat matraci pro miminko, abychom podpořili zdravý vývoj páteře a zajistili jim zdravý a kvalitní spánek.

Materiál matrace pro miminko

U matrací pro miminka platí jiná kritéria a požadavky než u matrací pro dospělé muže a ženy. Velkou roli při výběru hraje materiál. Materiál matrace do postýlky by měl být ideálně přírodní a měl by zajistit dostatečnou prodyšnost a odolnost matrace. 

Mezi oblíbené materiály patří kokosová a pohanková vlákna, která zajišťují ideální prodyšnost, dobře odvádí vlhkost a jsou hypoalergenní. Jediný rozdíl mezi nimi je ten, že pohankové matrace bývají měkčí, a proto nejsou vhodné pro novorozence. Další materiál, který se používá, jsou koňské žíně. Pro miminka alergiky jsou nejlepší latexové matrace. 

A jaká matrace naopak pro miminko není vhodná? Je to matrace z paměťové pěny. Pokud byste si z tohoto článku měli odnést jednu věc, měla by to být právě tato následující. Matrace z paměťové pěny nejsou vhodné pro děti do 12 let. Je tomu tak proto, že dětskému tělíčku neposkytují dostatečnou oporu. Materiál je velmi poddajný a vzhledem k tomu může miminku nebo dítěti způsobit deformaci páteře. 

Tvrdost matrace pro miminko

Který materiál je pro miminko vhodný a který ne, jsme se dozvěděli. A jak je to s tvrdostí matrace? Matrace pro miminko by vždy měly být spíše tvrdší. Pro drobné, dětské tělíčko totiž právě tvrdá matrace zajistí potřebnou oporu. Měkká matrace je stejně jako matrace z paměťové pěny příliš poddajná a mohla by vést k nesprávnému vývoji páteře. Špatný výběr matrace pak může z tohoto důvodu způsobit i skoliózu.

Co jiného je potřeba vědět při výběru matrace pro miminko?

Výběr matrace není jednoduchá záležitost, a pokud chcete pro své miminko to nejlepší, neměli byste to brát na lehkou váhu. Když budete nakupovat matraci do postýlky, je dobré obrátit se na pracovníky ve specializovaných prodejnách, kteří mají potřebné vědomosti a poradí vám, jaká matrace je pro vaše miminko nejlepší. V každém případě vždy ověřte, že má vámi vybraná matrace všechna potřebná osvědčení a certifikace. A co dalšího by měla matrace pro miminka splňovat?

  • Matrace by měla být vysoká 6-9 cm.
  • Matrace by měla mít dostatečně pevnou konstrukci.
  • Matrace by měla mít stejný rozměr jako postýlka.
  • Matrace by se měla vybírat s vhodným potahem.
  • Matrace by měla být kompatibilní s monitorem dechu, pokud jej používáte.

Tip: Pokud zrovna hodláte pořídit matraci, ať už je to pro kohokoliv, zkuste mrknout na podrobného průvodce jak vybrat matraci. Pomůže vám udělat přehled mezi jednotlivými typy matrací.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *